Lead with answers.

ClinicalKey, ilgili bilgileri bulmayı ve uygulamayı kolaylaştıracak şekilde, sizin gibi düşünen ve çalışan klinik arama motorudur.

Long story short.

ClinicalKey, her saniyenin önemli olduğu anlarda hızlı, kısa ve öz cevaplar ve her ihtiyacınız olduğunda da kanıtlara derinlemesine erişim sunarak daha iyi bir bakım verilmesini sağlar.

Akıllı Arama

Siz aramak istediğiniz arama teriminizi yazmaya başlar başlamaz, Akıllı Arama özelliğimiz hemen çalışmaya başlar ve konu başlığı genel incelemelerine ve ilgili klinik kavramlara giden kısa yollar sunar. Akıllı Arama, arama sonucu sayfalarının en üstünde klinik olarak en ilgili cevapları getirerek hızlı hareket edebilmenizi sağlar.

Giriş için tıklayınız
Topic Pages

Anında cevap almaya ihtiyacınız olduğunda, ClinicalKey, hastalık risk faktörlerini, klinik belirtileri, tedavileri, daha fazlasını ve uzmanlık alanına özel cevaplara ve ilgili ilaçlara giden bağlantıları içeren 1,400’den fazla Konu Başlığı sayfası sunar.

Giriş için tıklayınız
I want to improve patient safety.
Clinicalkey for Executives
I just need a simple search engine.
Clinicalkey for Clinicians
I want to offer clinicians fast access to trusted information.
Clinicalkey for Medical Librarians
I need a clinical search engine that can help me succeed in the classroom and beyond.
ClinicalKey for Medical Students

What makes ClinicalKey different?

Fast. ClinicalKey answers questions quickly because it thinks like a clinician, recognizing relevant clinical concepts as you type and offering shortcuts to critical answers.

Discover ClinicalKey’s Smart Search.

Complete. ClinicalKey is continuously updated, so it always offers the most complete and current collection of trusted content and multimedia across medical specialties.

Learn about Topic Pages.

Convenient. At the patient’s bedside or on the go, ClinicalKey makes it easy to discover, share and apply clinical content in new ways.

Take a peek at ClinicalKey mobile.

Trusted. Throughout their careers, healthcare professionals worldwide trust Elsevier’s content and technology to support better clinical decisions and improve patient outcomes.

Explore ClinicalKey content and specialties.

Whitepaper (FPO)

Responding Effectively Through Education and Data

Download Now

Follow us on the web.

Thousands already have.